Ознака: лето

Кулинарство

Чоколадни коцки кои се топат во уста-готови за 10 минути

Чоколадни коцки кои се топат во уста…Состојки: 285g темно чоколадо165g кремаст путер од кикирики Подготовка: Стопете го путерот од кикирики во тенџере на тивок оган, постојано мешајќи. Додадете го темното чоколадо […]

Кулинарство

Летен десерт без печење

Најубавиот десерт: чизкејк коцки со чоколадоСостојки: 220 g маскарпоне сирење470 g сладолед од јагоди250 g бисквити, искршени250 g јагоди, исечкани200 g темно чоколадо Начин на подготовка: Во сад изматете го […]

Вести

Еве колкава температура е измерена во 9 часот по градовите низ Македонија

Ако денот по утрото се познава, Македонија ја чека навистина пеколен ден.Еве колкави температури беа измерени на територијата на Македонија утрово до 9 часот  Еве колкави температури беа измерени на […]

Вести

Жолта фаза во Македонија, следете ги препораките

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денешниот ден територијата на целата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, соопшти Министерството за […]

Љубов и секс

Орално задоволила 20 мажи: Овој град е европска Содома и Гомора, го посетуваат само најлудите!

Одмаралиштето  стана посебно  интересно  за јавноста откако  на интернет се појави видео од млада Британка како  сексуално  задоволува дури  20 мажи во  замена за бесплатен пијалак.Одмаралиштето  на Мајорка, Магалуф, познато […]