Чоколадни коцки кои се топат во уста-готови за 10 минути

Чоколадни коцки кои се топат во уста…Состојки:
285g темно чоколадо165g кремаст путер од кикирики
Подготовка:
Стопете го путерот од кикирики во тенџере на тивок оган, постојано мешајќи. Додадете го темното чоколадо и продолжете да мешате додека истото не се стопи и не добиете хомогена смеса.Обложете тава со алуминиумска фолија и ставете ја смесата.Ставете ја тавата во фрижидер и оставете да се излади најмалку 4 часа или цела ноќ. Отстранета ја фолијата и исечете на коцки. Состојки:
285g темно чоколадо165g кремаст путер од кикирики
Подготовка:
Стопе

Пронајдете не на следниве мрежи: