Ознака: лето

Вести

Подгответе се! Не очекува пеколно лето со суша и…

Реномираната американска компанија за метеролошка прогноза  АјкуВедер (AccuWeather) предвидува дека за подрачјето на јужна и источна Европа ова ќе биде долго топло лето со опасни топлотни удари и суша.Според прогнозите […]

Занимливости

Ова сигурно не сте го знаеле: PVC прозорците имаат зимски и летен режим. Еве како да ги подесите!

PVC прозорците, вратите и столариојата се најчест избор бидејќи  најлесно се подесуваат, а и подобро ја задржуваат температурата во  простријата. Но, при  вградување мајсторите не ви кажуваат две многу важни […]

Вести

Временска прогноза до крај на летото!

По страшното невреме кое за жал, однесе и човечки животи, ова е временската до крајот на летото.Во продолжение можете да ги погледнете температурите: Во продолжение можете да ги погледнете температурите:

Хороскоп

На овие хороскопски знаци ЌЕ ИМ СЕ ВРАТИ старата љубов до крајот на летото!

Ѕвездите ни предвидуваат занимлив август и уште поинтересен септември. Сепак нема сите знаци да имаат подеднакво среќа и на некои ќе им биде посебно бурно при крајот на летото.Погледнете во […]