Ознака: лето

Живот

Се подготвувате за лето? Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Во овој период, потребни ни се вежби за одржување на телото во добра физичка форма и додека уживаме на летни одмори со пријателите или семејството. Фитнес тренерот Ана Рендерер покажува […]

Занимливости

Во лето во никој случај не го полнете резервоарот со бензин до крај!

Многу луѓе имаат обичај да го полнат резервоарот на автомобилите со бензин до крај, но не сфаќаат дека тоа е голема грешка.Ова предупредување важи за дизелот и бензинот, кои на […]