Ознака: лето

Живот

Летен план на нискокалорична исхрана

Нискокалорична диета подразбира зеленчук што расте над земјата. Дозволен е и коренест зеленчук, но во минимални количества. Сосема се избегнуваат: мешунки, житарки, полужитарки, ориз, пченка, компир, сладок компир. Ако ни […]

Занимливости

8 совети како да го поминете летото без да заминете на море

Ви даваме осум едноставни совети како да се забавувате ова лето! Ова лето дефинитивно ќе биде различно од претходното, но тоа не мора да значи дека ќе биде здодевно. Еве осум […]

Мода

Детаљ број 1 за летниот период – ова е најженствениот моден додаток

Шеширот од слама е најзаводливиот елемент на женската летна гардероба, осмислен да штити од сонце, но и да привлекува внимание. Освен на плажа, овој моден додаток лесно се вклопува и […]

Нега и убавина

Грешки кои ги прават дамите секое лето: Направете го ова и секогаш ќе мирисате прекрасно

Иако ги обожуваме парфемите, правиме некои грешки, токму во летниот период. Кога помислуваме на лето, сите некако мислиме на слатки мириси. Тука лежи и грешката. На пример, цветните мириси се […]

Вести

Во јуни конечно ќе дојде летото- тропските температури се на повидок, но пред тоа и разочарувачка прогноза!

По дождливиот и студениот мај граѓаните едвај го чекаат вистинското лето во Македонија. Можеби не толку топлото време колку сонцето за разлика од здодевниот дожд и студеното време кое го […]

Вести

Денеска ќе биде сончево и многу топло со температура до 34 степени – УВ индексот високи 9

Денеска ќе биде сончево и многу топло со температура до 34 степени – УВ индексот високи 9 Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе […]

Вести

Британија: летово нема одење на одмор во странство! Скоро сите држави предвидуваат слични протоколи…

Британија: летово нема одење на одмор во странство! Скоро сите држави предвидуваат слични протоколи… Британците според најавите на официјалните лица ова лето нема да можат да патуваат на годишен одмор […]

Мода

Адел ја диктира модата: Овој фустан ќе биде летен тренд број 1!

Кога Адел ќе објави нешто на својот профил, целиот Интернет се крева на нозе. Пејачката по 6 месеца медиумски молк, конечно ги почести следбениците на Инстаграм со фотографија која собра […]