Ознака: Ливерпул – трансфери

Меѓународен фудбал

Ливерпул го стави и Санчез на листата на желби

Напаѓачот на екипата на Барселона, Алексис Санчез, се наоѓа на мета на екипата на англискиот премиерлигаш, Ливерпул, но, Ливерпул ќе има силна конкуренција во тимот на Јувентус. Санчез оваа сезона […]

Меѓународен фудбал

Хатем Бен Арфа во Ливерпул

Тренерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Брендон Роџерс, е сериозно заинтересиран за ангажман на фудбалерот на Њукасл, Хатем Бен Арфа, пренесуваат англиските медиуми. Хатем Бен Арфа минатата година беше еден од […]

Меѓународен фудбал

Суарез за 46 милиони евра во Баерн Минхен

Италијанска „Ла Штампа“ пренесува дека екипата на Баерн од Минхен е подготвена да издвои дури 46 милиони евра за ангажман на фудбалерот на Ливерпул, одличниот напаѓач Луис Суарез. Истиот извор […]

Меѓународен фудбал

Ливерпул ќе го враќа Торес

  Шпанскиот репрезентативец, играчот на Челзи, Фернандо Торес, би можел да се врати во Ливерпул, ексклузивно пренесува „Daily Mail“. Торес, спред пишувањето на весникот, е незадоволен од статусот кој го […]