Ознака: локални избори

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Во Македонија на власт не дојде политичка партија туку мафијашко здружение СДС

Во Македонија на власт не дојде политичка партија туку мафијашко здружение наречено СДС.Вадењето на пиштоли на граѓани кој ги почитуваат законите станаа секојдневие во Македонија во овој изборен циклус. Граѓаните […]

Вести

Партиските каравани ја продолжуваат кампањата за локалните избори

Партиските каравани денеска низ повеќе населени места ја продолжуваат кампањата за вториот круг од локалните избори закажани за 29 октомври.СДСМ и коалицијата денеска се на средби со граѓани во Кисела Вода, Гази Баба, […]

Вести

Груевски: СДСМ се обидуваат да владеат со страв

Денеска на средба со граѓаните во општина Гази Баба, во населбата Хиподром беше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, а во негова придружба беше и кандидатот за градоначалник на општината, Тони […]

Вести

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на […]

Вести

Еклатантен пример за фалсификат со “бугарски воз” во Карпош и Охрид

Секојдневно се зголемуваат доказите и информациите за тежок изборен фалсификат кој се случил на локалните избори. Притисоци, закани, уцени, поткуп, ангажирање на лица од подземјето, и директна злоупотреба на моќта […]

Вести

Трајковски: Завршување на атмосферската канализација и парно греење за секој ден

Кандидатот за градоначалник на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, денеска беше по посета на населбата Триангла, каде најави дека во наредниот период ќе продолжи изградбата на атмосферската канализација, […]