Ознака: Луна Џогани

Сцена

Ѓубре на сите страни: Јавноста згрозена од фотографија на Марко и Луна во тоалет

Снимките од Белата куќа во која се наоѓаат учесниците во „Задруга“ покажуваат дека задругарите не водат многу грижа за хигиената. На сите страни има ѓубре, а ситуацијата не е подобра […]

Сцена

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео)

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео) Малку е сево ова комично но за жал Балкан гледа и следи вакви глупости… Луна ќе добие за овие […]

Сцена

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна!

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! Српската пејалка Анабела Атијас вчеравечер во рамки на реалното шоу “Задруга“ изјави дека јавно се откажува од […]

Сцена

Луна Џогани во „Ами Џи“ шоуто откри колку пати дневно имала односи, водителот Огњен Амиџиќ остана подзинат?!

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“ и учесничка на „Задруга 3“ Луна Џогани беше една од гостите во емисијата „Ами Џи-шоу“ каде откри интимни детали од нејзиниот живот, по што […]

Сцена

За вакви гради од секогаш сонуваше: Луна Џогани пред камерите во сиот свој сјај ги покажа скапо платените голи силикони

Младата пејачка Луна Џогани која е победничка на реалното шоу „Задруга“ повторно влезе во реалното шоу оваа сезона. Таа откако лани победи заработи вртоглава сума на пари, па реши да […]