Ознака: Луна Џогани

Сцена

По веридбата со Марко, Луна слушна со Анабела: „Ми беше тешко, заплакав“.

Пред неколку дена Марко Миљковиќ ја запроси Луна Џогани, а на прославата што се одржа по тој повод присуствуваа и најблиските луѓе.  Она што најмногу ја заинтригираше јавноста беше врската помеѓу […]

Сцена

Луна Џогани ја прекинува својата пејачка кариера заради факултетот: „Таа се гледа себеси како жена која има нормална работа“

Луна Џогани е честопати мета на осуда затоа што не го завршила факултето и ја нарекуваат наобразована. Џогани реши да се одмори од својата кариера со пеењето некое време, сè […]

Сцена

Луна и Марко разменуваат нежности на базен: „Животот е преубав“

Луна Џогани на својот Инстаграм „стори“ објави видео во кое си разменуваат нежности на базен со момчето Марко Миљковиќ. Тие не ја открија дестинацијата каде што се наоѓаат, но со […]

Сцена

Силиконските гради во преден план: Луна објави фотографија во бикини

Победничката на “Задруга 2” ужива појкрај базент. Луна Џогани го искористи топлото време да ужива покрај базент. Победничката се облече во секси бикини, легна на лежалка и ги израдува нејзините […]

Сцена

Луна ги загрижи своите фанови: „Утре имам закажано на лекар“

Поранешната учесничка на реалити шоу „Задруга“, Луна Џогани (24), открила дека има здравствен проблем, заради кој треба да посети лекар. Имено на Луна и на Марко Миљаковиќ на Инстаграм лајв […]

Сцена

Луна и Марко отпатуваа од Белград: Сега тие уживаат на атрактивна локација

Луна Џогани и Марко Миљковиќ неколку дена по завршувањето на реалното шоу „Задруга 3“ отпатуваа од Белград.  Имено, двајцата престојуваат во селото Рибери, недалеку од Брус, родното место на Марко, […]

Сцена

Анабела: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив Луна

Анабела Атијас во третата сезона на „Задруга“ го освои четвртото место, а по излегувањето за „Пинк.рс“ откри каков е нејзиниот однос со Луна, Гаги, Андреја… – Необјасниво е колку сум […]

Сцена

Луна Џогани решена повторно да го освои Слоба: „Поради мене ќе ја остави Јелена“

Луна Џогани која е во врска со Марко Миљковиќ во реалното шоу „Задруга“ се почесто го спомнува Слоба Радановиќ и тоа е причина за нивните кавги. Имено, на Марко му […]