Ознака: Луна Џогани

Сцена

Бремента Луна ги воодушеви своите фанови: На крај на годината стигна убава вест – идната мајка ќе го направи ова

Од кога дозна дека е бремена, Луна Џогани не ја криеше среќата. На каналот Сиктер, заедно со свршеникот Марко Миjковиќ, таа редовно ги информира своите следбеници за сè што и […]

Сцена

Еве колку заработува Луна Џогани од една реклама на Инстаграм

Не е непознато дека познатите заработуваат така што рекламираат одредени производи на Инстаграм, а некогаш за еден пост знаат добро да заработат. Меѓу нив и Луна Џогани. Како што пишува […]

Сцена

Целиот свет вака го открива полот на бебето, па мораше и тие: Луна Џогани целото време знаела што носи во себе

Победничката на „Задруга 2“и младата пејачка Луна Џогани откако неодамна откри дека е бремена, овој пат го откри и полот на бебето. Пејачката и ќерка на Анабела Атијас преку својот […]

Сцена

Луна и Марко се селат од Белград: Еве каде ќе живеат со бебето

Луна Џогани (24) и Марко Миљковиќ (37) планираат да се иселат од нејзиниот стан во една белградска населба, откако дознале дека ријалити ѕвездата е бремена. – По веридбата, Луна навистина […]

Сцена

„Таквите ги блокирам“: Сека Алексиќ јавно проговори што мисли за Луна Џогани

Во последното интервју, Сека Алексиќ се осврна на фактот дека многу јавни личности истакнуваат дека имаат обожаватели, иако немаат покриеност за тоа. – Денес сите имаат обожаватели. А, учесниците во […]

Сцена

Луна Џогани во провокативно издание по повод роденденот на вереникот

Популарната пејачка Луна Џогани со своите нови фотографии на Инстаграм ги остави мажите без здив. Луна никогаш не криеше дека не е задоволна со своите гради, па од таа причниа […]

Сцена

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ кој за медиумите проговори за веридбата на неговата поранешна девојка со Марко Миљковиќ, бидејќи досега не се […]

Сцена

Ги зумираше силиконите во минијатурно бикини- од кадарот ќе се препотите, а од тоа што беше зад неа фановите се згрозија

Младата пејачка Луна Џогани по запросувањето замина на летување со своето момче Марко Миљковиќ. Парот е во Турција каде ужива на песочните плажи и тиркизното море. Пејачката веднаш штом стигна […]