Ознака: Македонија

Регион

Бројот на албански гласачи се намалува, загрозен цензусот

Бројот на албански гласачи се намалува во последните десет години, а владејачката ДУИ најмногу губи од својот електорат, додека најмногу добиле помалите партии, покажа анализата на „Либерта институт”. Во 2011 […]

Регион

Лизгање на земјиште во Албанија, оштетени 15 куќи

Најмалку 15 куќи се оштетени, од кои 11 имаат тешки оштетувања во масовното лизгање на земјиште во селото Нграце кај Малакастра, во Албанија. Албанскиот министер за транспорт и врски, Сокол […]

Фото

Најголемото македонско знаме

Боите на македонското знаме, се вееја во салата Борис Трајковски, па погледнете ја импресивната фотографија од најголемото македонско знаме. Навивачите на Металург гордо го бодреа нашиот најдобар ракометен тим, кој […]

Занимливости

Како изгледа една просечна саботна ноќ на едно уфурано девојче од Македонија?

Околу 14h пишува на статус и ги тагнува другарките кои ништо не се подобри од неа. “Вечер лудницааааааааа, ќе бидеме главни” Од 14:05 до 18 следи шминкање, а почнува така како […]