Ознака: марихуана

Занимливости

7-годишно девојче болно од леукемија добива “третмани” со марихуана од својата мајка

Седумгодишно девојче од Орегон кое болува од леукемија е една од најмладите кориснички на медицинска марихуана. На Mykayla Comstock и била дијагностицирана леукемија минатата пролет. Таа е под агресивни третмани на […]