Ознака: марихуана

Црна хроника

Притвор за две лица-организатори на мрежа за препродавање дрога!

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица на […]

Црна хроника

Скопјанец засадил 2.000 стебла марихуана за магистeрски труд

СВР Куманово поднесе кривична пријава против П.М. (43) од Скопје поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и […]

Занимливости

Истражување: Зошто оние кои пушат марихуана се послаби

Корисниците на марихуаната се послаби и имаат подобри резултати кога се испитува шеќер во крв. Иако внесувааат повеќе калории, сепак се послаби од останатите. Меѓутоа, без разлика што повеќе јадат […]

Црна хроника

Три тона марихуана запленети во белгиски Антверпен

Белгиските царински служби заплениле три тона марихуана во пристаништето во градот Антверпен. Царинските службеници во белгискиот пристанишен град Антверпен заплениле околу три тона марихуана при рутинска инспекција на еден од […]

Занимливости

Нов, интересен начин на дистрибуција на марихуана

Американската гранична полиција, пронајде конзерви со марихуана, долж границата со Мексико. Конзервите биле исфрлани од топови, кои претставуваат најновиот изум на лукавите мексикански шверцери. Полицијата вели дека пронашле 32 конзерви […]

Занимливости

”Надувана уметност”; интимни потрети на корисници на медицинска марихуана

После сите необични проекти кои имавме можност да ви ги претставиме, најновата е особено занимлива. После галеријата за како денес изгледаат plyaboy зајачиците, уметничкта Robin Twomey направи галерија во која […]