Ознака: масло

Кулинарство

Мекици

1/2 кг брашно 300 мл млака вода 1 кесичка сув квасец 1/2 лажичка сол масло Брашното измешајте го со квасецот. Додадете ги солта и млаката вода, и со лажица мешајте […]