Ознака: МВР

Вести

Јанкулоска: Спасовски повеќе води политика, отколку што се грижи за неговите законски овластувања

Хаосот, беззаконието и тензиите кои ги видовме изминативе денови во Бутел се директна одговорност на техничкиот министер Оливер Спасовски кој нема минимум капацитет да им гарантира безбедност и сигурност на […]

Вести

Молк во МВР за ангажманот на Адеми кој најавуваше крв по улиците!

Молк во МВР по објавата во медиумите за вработување на членот на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ Едмонд Адеми во Министерството за внатрешни работи со кое раководи генералниот секретар […]

Издвојуваме

Синот на Бранко на распит во МВР за тепачката во Штип?

МВР ги идентификувало лицата кои во саботата ја предизвикаа тепачката во дискотеката „Мистик“ во Штип, веднаш по митингот на опозициската СДСМ, пишува Курир. Околу 3 часот, 22 годишно момче од […]