Ознака: МВР

Вести

МВР презема мерки за оштетувањата од завчерашниот протест

Министерството за внатрешни работи (МВР) попладнево соопшти дека се преземаат мерки за оштетувањата направени во текот на завчерашниот протест што го организираше граѓанското здружение „Протестирам“.Според МВР, оштетувањата на објектите на […]

Вести

МВР советува како да се заштитите од интернет измами!

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика регистрира зголемен број пријави и информации за сомненија за сторени кривични дела од областа на Интернет Измамите каде најчесто жртви се македонски граѓани […]

Вести

ВИДЕО: Како Заев излажа за промената на раководните места во МВР!

Зоран Заев стана синоним за лажни теории и неостварени ветувања кога станува збор за манипулација со луѓето.Откако намести свој човек на раководната позиција на МВР, Зоран Заев диригираше како ќе […]

Вести

Вчера не беше издадена ниту една потврда за барање азил

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера не се издадени потврди за искажана намера за поднесување барање за признавање на право на азил.Врз основ на измените и дополнувањето на Законот […]

Вести

Јанкулоска: Спасовски повеќе води политика, отколку што се грижи за неговите законски овластувања

Хаосот, беззаконието и тензиите кои ги видовме изминативе денови во Бутел се директна одговорност на техничкиот министер Оливер Спасовски кој нема минимум капацитет да им гарантира безбедност и сигурност на […]

Вести

Молк во МВР за ангажманот на Адеми кој најавуваше крв по улиците!

Молк во МВР по објавата во медиумите за вработување на членот на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ Едмонд Адеми во Министерството за внатрешни работи со кое раководи генералниот секретар […]

Издвојуваме

Синот на Бранко на распит во МВР за тепачката во Штип?

МВР ги идентификувало лицата кои во саботата ја предизвикаа тепачката во дискотеката „Мистик“ во Штип, веднаш по митингот на опозициската СДСМ, пишува Курир. Околу 3 часот, 22 годишно момче од […]