Ознака: мезе

Кулинарство

Викенд мезе: Крцкави брускети со спанаќ и моцарела од кои ќе барате уште

Изненадете ги најблиските со вкусни и крцкави брускети од кои се тегне растопена моцарела – звучи примамливо нели? За да не биде рецептот здодевен, додадете уште неколку здрави состојки за […]

Кулинарство

Брзо мезе за ненајавени гости – палачинки со рендани тиквички

Тиквичката е еден од најомилените летни зеленчуци. Лесна, вкусна, содржи малку калории, а одлично се вклопува во предјадења, главни јадења, супи и салати. Практично сè може да направите со тиквички. […]

Кулинарство

Вкусно мезе од состојки кои секогаш ги имате во фрижидер

Ако сакате да направите нешто вкусно за гостите или домашните, а немате многу избор во фрижидер, тогаш овој рецепт е спасот. Од обично готово тесто, кашкавал и салама направете топло […]