Ознака: Миле Јанакиевски

Вести Македонија

На Јанакиески, Ристовски, Вељаноски и Атанасовски ќе им се суди за упадот на 27 април 2017

На поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, и на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, ќе им се суди за […]

Вести

Јанакиески повторно во болница, мора да биде опериран

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница. Како што дознава КУРИР од негови блиски, Јанакиески мора да биде опериран. […]

Издвојуваме Коментари

Спире со сите сили за Мицко се бореше, ама Мицко и тебе те избања а?

Денес ударна вест беа новиот бран на апсења. Овој пат за органзирање на крвавиот четврток. Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. […]

Вести

Миле Јанакиески: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети […]

Uncategorized Вести

Продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име е на Миле Јакиевски

Денеска продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име беше на некогаш супер моќниот функционер и миленик на Груевски, Миле Јакиевски. И Груевски денеска беше на судењето на „Титаник“ за […]

Вести

СЈО: шест нови истраги за проневери од речиси 80 милиони евра

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека се отворени шест нови истраги. Во […]

Црна хроника

„Море Миле, нити е сечено, нити е лепено”, му рече обвинителката на Миле Јанакиески

„Море Миле, нити е сечено, нити е лепено. Јас ќе ти сечам, ќе ти лепам”, му рекла обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на екс министерот за транспорт и врски Миле […]

Вести Македонија

Ние како граѓани имаме право да знаеме за случајот Траекторија

Одбраната бара исклучување на јавноста. Џолев не дозволи… Во Кривичниот суд продолжи слушањето на телефонските разговори кои СЈО ги достави како доказ за случајот Траекторија, односно за изградбата на патиштата Миладиновци – […]