Ознака: Мицковски

Избор на уредникот

Изгледа со мене нешто не е во ред!!

Изгледа со мене нешто не е во ред, па немам капацитет да го познаам “прагматичниот рационален” момент на “патриотизмот”… т.е. стомак немам изгледа, оти од самата помисла на некои “патриотски” […]

Вести

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“ Мицковски иако поканет, како што потврдија и од МВР, не се одзвал на поканата на ПС Центар. -Од страна на МВР на лицето […]

Видео Издвојуваме Интервјуа

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет. Исто така е единствен политички разговор кој се појавува на трендинг во рамките на јужна Европа на […]

Вести

ДИК не може да организира избори, администрацијата ќе ги напуштела одборите поради страв од корона

ДИК не може да организира избори, администрацијата ќе ги напуштела одборите поради страв од корона Шефот на ДИК, поставен од Мицковски, во изјава на медиумите извести дека изборите не можат […]

Вести

СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ ПРИЗНА ДЕКА СЕДЕЛ СО МИЦКОСКИ ВО КАФЕАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО

Во телефонски разговор за „ТВ24“, поранешниот шеф на УБК и сега советник на Наќе Чулев – Љупчо Андоновски, потврди дека на 3 јуни бил во друштво на Христијан Мицкоски во затворениот дел во „Винотека“. И […]

Вести

Околу 80 проценти од граѓаните не веруваат на „партиските лидери“

Околу 80 проценти од граѓаните не веруваат на „партиските лидери“ Вчера се појави анкетата на ИРИ (интернационален републикански институт), кој е традиционално поблизок до десницата според својот идеолошки фундамент. На […]

Вести Коментари

ИРИ: Заев има поголема доверба од Мицковски, најново истражување

ИРИ: Заев има поголема доверба од Мицковски, најново истражување Истражувањето е спроведено за потребите на ИРИ (меѓународен републикански институт) помеѓу 2 февруари и 6 март 2020 година. Податоците се собрани преку […]

Вести

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа Јавното обвинителство извести дека синоќа издале барање за обезбедување на потребните податоци – видеозаписи од надзорни камери за настанот на улицата […]