Ознака: момче

Живот

Момче со тешка повреда на работно место пренесено на Клиника

Гостиварец се здобил со тешка повреда на работно место и веднаш бил пренесен во комплексот клиники во Скопје, информира МВР. „Вчера во 22:55 часот во СВР Тетово било пријавено дека […]

Живот

Она што момчево го направи за непознатата баба го воодушеви Балканот

Српската православна црква овие денови прослави еден од најзначајните моменти во својата историја, 800 години независност. Ова, помеѓу останатото, се одбележа со света литургија во манатастирот Жича. Помеѓу собраните верници […]

Македонија

Од момчето кое вчера влегло во Вардар да се разлади, се уште нема трага

Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите говеда, но досега не е […]

Живот

Момчето кое загина во Пинтија со шарено досие

Информацијата дека момчето кое загина во сообраќајката што се случи минатата недела во Пинтија имало 16 сообраќајни казни ја запрепасти јавноста бидејќи покажа дека низ патиштата има возачи со десетици […]

Живот

Не е лошо како што мислите: Не очајувајте бидејќи немате љубов – еве кои се предностите на „сингл“ животот

На некои луѓе сингл животот тешко им паѓа, но не треба да биде така. Корисници на социјалните мрежи откриле кои се предностите на живот без емотивен партнер. „Можам да правам […]

Живот

Момче основало училиште за сиромашни деца до неговиот дом

Момче (12) од Аргентина импресионира и инспирира многумина откако основаше училиште за сиромашните деца до неговата куќа. Леонардо Никанор Кинтерос е сосема обично момче, кој живее со баба му во […]

Занимливости

Ова дете е мал херој: Дознајте што направи, светот е воодушевен

Тјернан Мекрејди однесе 18-годишна девојка на сигурно откако забележал дека ќе ја кидна*ираат, а полицијата вели повеќето возрасни би се шокирале во таква ситуација. Момче од Северна Ирска спаси тинејџерка […]

Вести

Почина од леукемија момчето на кое Путин му ја исполни животната желба

Десетгодишниот Коља Кузнецов, чија животна желба да се ракува со претседателот Владимир Путин му се исполни во пресрет на Нова година, почина на интензивна нега на една московска клиника, изјави […]

Занимливости

Ме гризеше и морав да ја убијам: Страшно сведоштво на човекот кој го преживеа нападот на пума

Ноќната мора за секој планински тркач се претвори во реалност за 31-годишниот Американец, Тревис Кофман додека минувал низ својата вообичаена рута во паркот на планината Хорстут. Додека трчал, на патеката […]