Ознака: момче

Занимливости

Неговата девојка го фати бидермаерот,а тој избега

Откако сфати дека тој можеби е следниот младоженец, Даниел Гилберт избега без да размислува. Имено, неговата девојка Рејчер Беслеј го фати бидермаерот на венчавка кај пријател, а потоа Даниел се […]

Живот

Ја запросил девојката пет дена пред својата смрт

Момче од Австралија ја запросил својата девојка во болница пред да почине од леукемија, само пет дена откако тешката болест му била дијагностицирана. Роузи Речичи била со Мајкл Овенс кога […]

Сцена

Медиумите тврдат дека ова момче е љубовта на Анастасија Ражнатовиќ

Спотот на Анастасија Ражнатовиќ за песната „Совршен пар“ е еден од најгледаните на Јутуб, а младата пејачка може да се пофали дека нејзината песна е една од најслушаните во регионот. […]

Занимливости

Црногорка бара момче да ѝ глуми дечко на свадба

Притисокот на семејството, роднините и пријателите девојка да најде момче некогаш станува неподнослив на големи настани. Со оглед дека немала партнер кој на присутните ќе им го „донесе на увид“ […]

Живот

Приказната за сиромашното момче кое се заљубило во ќерката на еден богаташ

Иако тој бил толку сурово одбиен, од некоја причина, момчето не можело толку лесно да ја заборави. Десет години подоцна, се случило чудо. Приказната за сиромашниот дечко кој се заљубил […]

Сцена

Едина Муса го покажа момчето

Една од најзгодните македонски кошаркарки, која е и фитнес тренер, Едина Муса, го покажа момчето. Таа на својот инстаграм профил објави фотографија со фитнес тренерот Серџо Спасов и нејзината внука […]