Ознака: момче

Живот

5 нешта што сите љубовни парови треба да ги направат во првата година од врската

Повеќето психолози исто така ќе ви кажат и дека ако не сте премногу млади, не морате да поминувате со некого повеќе од неколку месеци за да добиете слика за каков […]

Љубов и секс

Таа му задала луди правила на своето момче, и преку ноќ се прославила во светот на Интернетот

Секоја врска е индивидуална, па затоа и не постојат универзални правила што можат да ви помогнат да се погрижите да останете заедно до крајот на својот живот. Паровите треба да […]

Живот

Момчето ја претепало поради фотографија на Инстаграм: Богатиот татин син е пуштен веднаш од затвор

22 годишната Бразилка Мелиса Генц објави на својот Инстаграм профил фотографии што настанале штокако нејзиното момче, 25 годишниот Ерик Бретц дивјачки ја претепал откако на социјалната мрежа објавила фотографија на […]

Љубов и секс

Што мислат момчињата кога велат за некоја девојка дека е слатка?

Девојките поминуваат голем дел од времето размислувајќи и анализирајќи ги работите што ги кажале мажите, дури и кога тие навистина немаат никакво значење помеѓу редови. Мажите имаат најразлична палета на […]

Сцена

Нема среќа во љубовта: Анабела вчера беше претепана од своето момче

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството. Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада […]

Живот

Прашањето кое мора да му го поставите на вашиот партнер, пред да почнете да живеете заедно!

Не постои вистинско време за живеење заедно, бидејќи тоа кај секој пар е различно, но постои една работа која на сите им е заедничка, а тоа е прашањето кое мора […]