Ознака: мртво тело

Црна хроника

Тело во распаѓање пронајдено во поранешна сендвичарница во Скопје

Машко тело во фаза на распаѓање денеска е пронајдено во поранешната сендвичарница „Густав“, на Ул. „Дрезденска“ во Скопје. Идентитетот на починатиот сѐ уште не е утврден, се претпоставува дека станува […]

Вести

Пронајден мртов маж во подрум

Шеесет и едно годишниот М.Б. вчера околу 19 часот бил пронајден мртов во подрумските простории од сопствената куќа. Од МВР информираат дека лицето е пронајдено починато во куќа во гостиварската населба […]

Балкан

ПОЛИЦАЈЦИТЕ ПЛАЧЕЛЕ врз телото на 3-годишното дете: ГРОЗОМОРНА СЛИКА на местото каде е убиена Ангелина

На малата Ангелина и бил скршен черепот откако монструмот кој ја земал од роденден ја удирал со камен во главата. Детето лежело во локви крв.Полицајците кои го пронајдоа телото на […]

Занимливости

Го чувала мртов својот сопруг три години и чекала да воскресне

Мајка на пет деца од Русија, одлучила телото на својот мртов сопруг да го чува додека не воскресне. Жената која го направила тоа е припадник на христијанското движење пентекосталаца, лешот […]