Ознака: Мухамед Зекири

Македонија

Џафери сака некого да спаси од СЈО и затоа не свикува седница, тврди Зекири

Претседателот на Собранието, Талат Џафери “со терање инает за седницата за СЈО сака да заштити некој од функционерите опфатени во постапките на тоа обвинителство“, изјави потпретседателот на СДСМ и пратеник, […]

Македонија

Двајца пратеници во Собрание го држеа Зекири (ВИДЕО)

Како директен виновник за неуспехот на Собранието да донесе одлука за одземање на имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски Талат Џафери го посочи пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед […]

Македонија

Пораката на Мухамед Зекири до македонските ракометари

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари. Во […]

Вести Регион

Зекири кандидат на власта за консензуален претседател, објавуваат албански медиуми

Поранешниот новинар и потпретседател на СДСМ , Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател на Македонија, објавуваат албанските медиуми. Зекири во март ќе наполни 40 години со што ќе […]

Македонија

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

На својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајќи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници порача: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ. […]

Uncategorized

Дебар ќе гласа “за“, “против“ се само криминалците, порача Зекири

“На Референдумот на 30 септември Дебар ќе гласа “за“, а така ќе биде и во другите градови во нашава земја. Против се само криминалците во земјава, кои немаат ниту нација, […]

Вести

Пратеникот од СДС МУХАМЕД ЗЕКИРИ СЕ ИСПЛАШИ ОД РЕАКЦИИТЕ НА КОСОВО

Очигледна е нервозата во владејачката гарнитура што не може целосно да ги стави под контрола судските инстанци и да им диктира како ќе судат. Реакцијата на пратеникот на СДСМ Мухамед […]

Вести

Зекири од СДСМ со директна закана до судиите

СДСМ продолжува со отворени закани кон судиите. Пратеникот од оваа партија, Мухамед Зекири, по повод пресудата за условна казна на обвинетите за насилства во Собранието, упати директни закани до судиите.–Судии […]

Вести

Косовски криминалци во придружба на Мухамед Зекири на посета кај Зијадин Села

Браќата Геци придружувани од Мухамед Зекири од СДСМ вчера го посетија Села. Села пред неколку дена беше пуштен од тетовската болница каде лежеше поради инцидентите од 27-ми април во Собранието, […]

Вести

Зекири и Касапи си одат од СДСМ- Раскол во партијата или промена на одлуката да се гласа за Косово во Унеско

Се повеќе врие во СДСМ по последните неколку интервјуа на Зоран Заев за српски и бугарски медиуми. Имено Заев добил сериозни закани од Мухамед Зекири и Ѓулумсер Касапи дека доколку […]

Вести

СДСМ со закана кон судиите- Вахабистите кои ја тепаа полицијата и народот што ја брани државата за Заев се исти

„Судии берете памет. Правда ќе има со или без вас!“ Вака гласи заканата на пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири кој на својот ФБ профил, граѓаните кои ја бранат државата ги […]

Вести

Димовски: СДСМ е под притисок затоа што не сака да изгуби ниту од албанските, ниту од македонските гласови кои ги добил врз база на лажни ветувања

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во вчерашното гостување во емисијата „Арена“ на телевизија Шења истакна дека СДСМ е под притисок, затоа што не сака да изгуби ниту од албанските гласови […]