Ознака: Мухамед Зекири

Вести

МУХАМЕД ЗЕКИРИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Зекири на парламентарните избори беше избран за пратеник во Собранието, а пред еден месец си даде оставка од пратеничката […]

Вести

Зекири ги откри симптомите на Коронавирусот- доколку ги имате истите веднаш преземете нешто!

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во стабилна состојба. Многу од граѓаните не […]

Вести

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна Пратеникот Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само повишена температура. Министерот Филипче на денешната прес-конференција […]

Вести

Мухамед Зекири позитивен на коронавирус

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја објави на неговиот Фејсбук профил. Зекири информира дека позитивни на коронавирус се и неговата сопруга како и неговото тримесечно […]

Македонија

Џафери сака некого да спаси од СЈО и затоа не свикува седница, тврди Зекири

Претседателот на Собранието, Талат Џафери “со терање инает за седницата за СЈО сака да заштити некој од функционерите опфатени во постапките на тоа обвинителство“, изјави потпретседателот на СДСМ и пратеник, […]

Македонија

Двајца пратеници во Собрание го држеа Зекири (ВИДЕО)

Како директен виновник за неуспехот на Собранието да донесе одлука за одземање на имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски Талат Џафери го посочи пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед […]

Македонија

Пораката на Мухамед Зекири до македонските ракометари

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари. Во […]

Балкан Вести

Зекири кандидат на власта за консензуален претседател, објавуваат албански медиуми

Поранешниот новинар и потпретседател на СДСМ , Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател на Македонија, објавуваат албанските медиуми. Зекири во март ќе наполни 40 години со што ќе […]