Ознака: напиток

Кулинарство

Милениумски германски рецепт од 3 состојки кој го регулира притисокот

Притисокот е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да ја испумпа крвта. А, тоа е опасно зошто може да предизвика инфаркт, церебрални тромбози […]

Живот

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична за метаболизмот и варењето. Состојки […]

Нега и убавина

Напиток за подмладување, се приготвува за една минута!

Овој рецепт за „антиејџ“ фрапе полно со незаменливи антиоксиданси е одличен оброк против стареење. За неговата подготовка ви е потребна една минута, а една чаша од ова фрапе ќе ги […]

Живот

Природен напиток кој ги чисти белите дробови

Ова е природен напиток кој придонесува за детоксикација на белите дробови. Ако сте пушач или поранешен пушач, сигурно е дека имате токсини во белите дробови предизвикани од цигарите. Сепак, со […]

Живот

Магична вода за топење маснотии: За 7 дена го отстранува вишокот килограми!

Многу луѓе го имаат истиот проблем – вишок килограми во пределот на стомакот. За среќа, пронајден е рецептот што ќе ви помогне да го решите овој проблем. Со оваа напивка […]

Живот

Напиток кој го подобрува расположението

Едно големо научно истражување покажа дека куркумата може да излекува лице со тешка депресија, без никакви негативни појави. Куркумата лекува депресија благодарение на посебната состојка наречена куркумин, за која е […]

Живот

Jадете месо, руска салата и сарми: Ова е одличен лек за полесно варење на храната

Новогодишните празници се смрт за желудникот. Руска салата, свинско печено, кифлички, сарми… Но, со овој напиток ќе си го олесните варењето на храната.Чаша вода е најдобар пријател на организмот на […]