Ознака: напиток

Живот

Исфрлете ги токсините од телото со помош на овој напиток

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или керфур кои има пробиотичко дејство. На […]

Живот

Овој напиток ќе ви ја подобри крвната слика

Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, независно од бројот на црвени крвни клетки (еритроцити), го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот, што доведува до анемија.Во медицината постојат […]

Живот

Напиток стар 2000 години кој ќе Ве “врати во живот”

Комбухата е напиток кој станува сè попопуларен и баран во светот. Зошто е тоа така, прочитајте во продолжение.Комбухата е габа со потекло од Азија. Од неа се прави истоимениот ферментиран […]

Живот

Овој напиток ги прочистува крвните садови и го штити срцето

Овој еликсир ги прочистува артериите, ги регулира мастите во крвта, помага при настинки и инфекции, го зајакнува имунитетот и го прочистува црниот дроб.Комбинацијата на три природни состојки може значително да […]

Живот

Намалете го нивото на лош холестерол во крвта со напиток кој се подготвува на многу едноставен начин

Освен што го намалува нивото на лошите масти во телото, овој магичен напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата.Магдоносот во секојдневната подготовка на јадењата се додава како […]

Занимливости

Неколку работи кои морате да ги знаете кога подготвувате смути

Свежо овошје и зеленчук, моќен блендер и малку знаење. Толку ни е потребно за да направиме здрава револуција во нашето секојдневие.Смутито кое што ќе си го направиме дома е најздравиот […]

Живот

Ослободете се од високиот притисок со овој едноставен лек

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот […]

Живот

Пробајте го овој напиток доколку сакате да се откажете од цигарите!

Пробајте го овој напиток доколку сакате  да се откажете од цигарите!Многу луѓе сакаат да се откажат од пушењето, но се плашат дека кога тогаш ќе потклекнат, ќе се здебелат или […]

Живот

Само една лажица ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од насобраните отрови!

  Нашите црева се многу важни и треба од време на време да ги чистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, со конзумирање на разни намирници.      […]

Живот

Само една лажица ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од насобраните отрови!

  Нашите црева се многу важни и треба од време на време да ги чистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, со конзумирање на разни намирници.      […]