Ознака: населба ченто

Култура

Во паркот во Ченто три скулптури од отпадно железо

Викендов во паркот во скопската населба Методија Андонов Ченто осамнаа три скулптури на праисториски животни во природна големина. Изработени се од отпадно железо и се дело на академскиот скулптор Андреј […]

Вести

ВИДЕО: Улиците на Ченто се под вода еден ден по страшното невреме!

Екипата на ТВ Нова и утрово е на терен каде ја пренесува сликата од поплавите што го зафатија Скопје синоќа.Ченто беше едно од најпогодените населени места во Скопје и скопско. […]