Ознака: на Меркел

Македонија

Од Канцеларијата на Меркел нема детали за средбата со Заев

Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел објави кусо соопштение по денешната средба со премиерот Зоран Заев во Берлин. Како што се наведува Меркел и Заев разговарале за билатералните односи, а фокусот […]