Ознака: неверство

Љубов и секс

Жените сакаат просечни мажи, мажите сакаат совршенство

Ако се сметате себеси за маж со просечен изглед, имаме добри вести за вас. Жените преферираат мажи кои се наоѓаат на средина на скалата на убавина. Ново истражување покажало дека […]

Љубов и секс

„Го изневерив партнерот од досада, сега сум во паника бидејќи забременив…“

Една девојка на порталот „The Sun“ му се пожалила на психологот дека од чиста досада и глупост, направила грешка – неверство, поради што сега е во паника. „Во врската ми […]

Љубов и секс

Како да го “фатите“ во неверство: Овие работи речиси секогаш ги издаваат!

Емотивните и сексуалните неверства отсекогаш постоеле, само денес, благодарение на социјалните мрежи, станаа подостапни. Иако повеќето луѓе сметаат дека најчестиот вовед во неверството претставува флертот на некоја интернет платформа, истражувањето […]

Љубов и секс

Прочитајте го навреме: 5 реченици што укажуваат дека тој е спремен да ве изневери

Многумина неверството го сметаат за најлошата работа што еден партнер може да ја направи. Ако еден од партнерите го изневерува другиот најчесто нешто не е во ред со таа врска. […]

Живот

Ако мажената жена изгледа добро, и покрај нејзината возраст: Еве кој е заслужен за тоа!

Ако мажената жена изгледа добро и покрај нејзината возраст, морате да му дадете признание и да му подадете рака и на нејзиниот сопруг. Погледнете го гордо во очи. Тоа делумно […]

Занимливости

Дознала дека сопругот ја изневерува во нивната спална соба па му оставила чудна порака на душегот

Таа на душегот на кој нејзиниот сопруг спиел со друга жена му оставила порака со црвен спреј. Очајната жена која дознала дека сопругот ја изневерувал во нивната спална соба на […]

Љубов и секс

Три главни причини зошто изневеруваат луѓето кои се во среќни врски

Прељубата не им се случува само на паровите кои се несреќни. На некои луѓе, едноставно не им е потребна причина за изневерување, а некои се обидуваат така да ги решат […]