Ознака: нега и убавина

Нега и убавина

Вашиот најдобар пријател за време на студените денови: Користете ја оваа состојка и заштитете ја вашата кожа

Витаминот Ц е состојка која доминира во производите за нега и освежување на кожата, со што стана незаменлив дел од козметичката рутина на жените ширум светот. Повеќето од врвните козметички […]

Нега и убавина

Што е целулит, зошто неговата појава е нормална и како да се ослободите?

Првото нешто што треба да го знаете: целулитот е сосема нормален феномен, а тоа го имаат и жените од сите големини и облици. Но, што е целулит?  Целулитот не е медицински, […]

Нега и убавина

Налакирајте ги вашите нокти дома ПРЕЦИЗНО И ЛЕСНО со помош на неколку совети

Со цел успешно и лесно да ги налакирате ноктите, треба да исполните неколку исклучително едноставни, а не воопшто тешки предуслови за тоа. Првиот од овие предуслови е да имате убави […]

Нега и убавина

Основни грешки при лакирање на нокти

За да имате уреден и постојан маникир што е можно подолго, избегнувајте ги следните грешки при лакирање на ноктите. 1. Лакирате валкани нокти Ако на ноктите имате било каква нечистотија, […]

Нега и убавина

Напиток за подмладување, се приготвува за една минута!

Овој рецепт за „антиејџ“ фрапе полно со незаменливи антиоксиданси е одличен оброк против стареење. За неговата подготовка ви е потребна една минута, а една чаша од ова фрапе ќе ги […]

Нега и убавина

Не сите мозолчиња треба сами да ги истиснуваме

Д-р Сандра Ли, попозната како д-р Пимпл Попер е Јутјуб ѕвезда која својата „популарност“ ја стекна со стручниот третман на своите клиенти со мозолчиња. Како што самата вели, нејзина цел […]

Нега и убавина

Кралски есенски третман за вашата кожа

Со првите постудени денови, нашата кожа станува посува. Постуденото време, климатизираните простории и недостатокот на сонце предизвикуваат сувост и нејзино пукање и затоа е потребно посебно внимание во текот на […]