Ознака: несреќа

Вести

Популарната водителка загина управувајќи електричен тротинет

Британската водителка, Емили Хертриџ (35) загина во Лондон откако во нејзе директно удри камион додека управувала електричен тротинет, а се се случи во близина не нејзиниот дом, да доста прометен […]

Балкан

Страшна несреќа во регионот: „БМВ“ здроби „Шкода“ на наплатна рампа, родители и дете во кома

Страшна несреќа се случи вчера на наплатната рампа „Света Хелена“ недалеку од Загреб, во која тешко повредени се три лица. На објавената снимка се гледа како „БМВ“ удира во „Шкода“. […]

Коментари

СИТЕ СРЕЌНИ ЗЕМЈИ НАЛИКУВААТ ЕДНА НА ДРУГА, СЕКОЈА НЕСРЕЌНА ЗЕМЈА Е НЕСРЕЌНА НА СВОЈ НАЧИН…

Нашиот е најтежок. Вистина сме мала држава, но жално е што станавме безимени, ситни и незначајни. И покрај тоа што државниот врв поништи и се откажа од се што е […]

Вести

Се урна хеликоптер на Бахамите, загина американски милијардер и уште 6 лица

Седум Американци загинаа откако хеликоптер се урна што летал од островот Биг Гранд Кеј на Бахамите до Форт Лодердејл во Флорида, соопшти полицијата на Бахамите. Меѓу жртвите се Крис Клајн, […]

Живот

Никако не ги чувајте овие работи: Сите ги имаме дома, а ни носат несреќа

Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани во иднина. Црна врата – според […]

Занимливости

УЖАС ВО ЛУНА ПАРК: Огромна атракција полна со луѓе се скрши како сламка, загина млада девојка

Страшна несреќа се случи во забавен парк во Узбекистан. За време на возењето на оваа атракција во забавниот парк во градот Јизак загина 19 годишна девојка. Атракцијата која вртеше десетици […]

Сцена

Кличко извлечен од сигурна смрт: Неговата јахта запалена, семејството евакуирано!

Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта. Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа без повреди. Be careful what […]

Црна хроника

МВР СО ДЕТАЛИ: Познат идентитетот на двете лица кои загинаа во стравичната сообраќајка- телата на обдукција

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Несреќата, како што информира МВР, се случила околу […]