Ознака: Николовски

Издвојуваме

Николовски избега од Ивица Коневски на Канал77

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив поважни им се нивните функции во […]

Вести

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата Николовски вели дека протестите се за лидерот на партијата се заштити од незадоволството внатре во партијата. Во континиуитет […]

Вести

Николовски: Очекуваме сигурна победа на СДСМ

Николовски: Очекуваме сигурна победа на СДСМ Во првата прес конференција по затворањето на кутиите Љупчо Николовски од СДСМ им честита на државните институции за демократскиот изборен ден, посочувајќи дека државата може […]

Македонија

Николовски направил 130 операции во ординацијата што работела на “диво“

Ординацијата за пластична и реконструктивна хирургија „Др-сци Митаноски“ работела на „диво“ и бидејќи немала простор, опрема и кадар досега требало да биде затворена. Носителот на дејност др. Митаноски се пензионирал […]

Занимливости Избор на уредникот

Aцо Швајн лут на идејата Ѓорчев да е кандидат, тој бе е само Марјана да ја мења на лото

Александар Николоски попознат како Ацо Швајн многу е изнервиран што одредени кругови блиски до лидерот Мицковски се обидуваат да го протнат Владимир Ѓорчев, преварантот политички за претседателски кандидат на ВМРО […]

Вести

Николовски ги обвини за криминал голем дел од поранешните владини функционери на Груевски

Вечерва после исклучувањата кои беа спроведени од Мицковски и Николовски вториот излезе на прес конференција. Тој со посебен жар ги поврза Заев и Мијалков. И им ја честита коалицијата. Притоа […]

Вести

ШТО ПРАВЕА СПАСОВСКИ И НИКОЛОВСКИ ВО АРАЧИНОВО: По тајната средба во седиштето на БЕСА, СДСМ на средба со криминалци од Арачиново!

По едномесечниот молк и тајните средби со Беса, претставници на партијата конечно се појавија во јавност, а ни помалку ни повеќе, повторно како и пред изборите, во бастионот на СДСМ […]