Ознака: нова година

Избор на уредникот

ЛАМПИОНОТ СО „СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ОД ЛОНДОН СЕГА ВИCИ НА ЕЛКАТА НА ЗАЕВИ

Не знаеме дали е ова за фалење или… Меѓу новогодишните украси на елката на Заеви, виси и лампион на кој пишува „Северна Македонија“. Но, тоа не е било кој лампион […]

Култура

Ефто Пупиновски – сами си се ставаме како граѓани од втор ред

Ефто Пупиновски се обрати на нашата јавност преку неговиот профил на Фејсбук. Истито го пренесеуваме во целост: МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН Самиот да се ставаш како граѓанин од ВТОР ред.? И така […]

Издвојуваме

Македонска новогодишна честитка – чисто лицемерие и непотребно губење на време

Може ќе ви делува радикално но ова што ќе го прочитате како став за нашата нова година, за нашиот однос и за тоа какви навистина сме, е далеку поблиску до […]

Сцена

Јелена Карлеуша ќе го донира целиот хонорар од настапот за Нова година

Пејачката Јелена Карлеуша целиот хонорар од настапот на Нова година 2020 ќе го донира во добротворни цели, пренесува српски “Телеграф“. Тие пишуваат дека оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да […]

Занимливости

Почнува годината на свињата: Кинезите се подготвуваат за Нова година, а децата ги чекаат посебни изненадувања

Ширум Кина во тек се подготовки за дочек на Нова година, која Кинезите ја слават според лунарниот календар на 5. февруари, а според кинескиот хороскоп по “годината на кучето”, следи […]

Занимливости

Кинеските деца ќе ја дочекаат Новата година со епизода од „Прасето Пепа“

Кина утре го прославува почетокот на Годината на свињата, а за најмладите тоа ќе биде посебна можност да погледнат нова епизода од популарниот британски цртан „Прасето Пепа“ со наслов „Прасето […]

Сцена

Колку заработуваат за Нова година ѕвездите од регионот?

Додека нашите естрадни ѕвезди и тие кои ги ангажираат ретко или воопшто не сакаат да зборуваат за хонорарите, без разлика дали се работи за концерт или новогодишна прослава, тие од […]

Видео

ВИДЕО: На оваа двојка Новата 2019 им започна со односи пред ТВ камери

Најдобар старт на новата година. Заљубена двојка имала секс за време ан вклучување во живо од  дочекот во Њујорк. Фатени на дело, неверојатно видео се шерува преку социјалните мрежи. Еден […]

Сцена

Карлеуша на настапот за Нова Година ја покажа долната облека и атрибутите со кои располага

Новата година пројде, но впечатоците од истата се уште се сублимираат. И додека јавноста се уште се „освестува“ од најлудата ноќ српските медиуми на големо пишуваат за нивната поп дива […]

Вести

Маж со автомобил влета во луѓе за дочекот на Новата година во Токио

Најмалку осум луѓе се повредени кога засега неидентификуван млад човек со автомобил влетал меѓу пешаци на улица, каде се собирале за дочекот на Новата година во Токио. Напаѓачот е уапсен […]