Ознака: Нови Сад

Балкан

Нови Сад под вода!

Силно невреме го зафати Нови Сад. Голем број на автомобили завршија под вода.Нови Сад е под вода.Таква е денешната слика во покраината на Србија, после вчерашниот дожд.По улиците течеше вода […]

Балкан

Како да ја претчувствувала својата смрт: Ова е последната порака на Теодора!

Теодора Каќански (30) беше тешко повредена во саботата за време на пукањето на Вардарската улица во Нови Сад.Маскиран маж пукал врз возилото во кое седела Теодора. Меѓутоа, по неколкуте операции […]

Балкан

Полицијата ја РЕШИ ДИЛЕМАТА: Теодора по грешка е убиена!

Теодора Каќански (30) не била мета на нападот, туку по грешка е пукано во неа, неофицијално пренесе „Ало“.Напаѓачот мислел дека во автомобилот се наоѓал нејзиниот дечко Ненад Стевиќ и користел […]

Балкан

Ноќва тешка сообраќајка: Се фрлил пред македонски камион и предизвика сообраќајка во која загинаа 2 деца

Tри лица, од кои две деца на возраст од 8 и од 5 години, загинаа ноќва во тешка сообраќајна несреќа што се случи во 1.30 часот на автопатот Суботица – […]

Балкан

Се огласи момчето на убиената Теодора: Шокиран сум, не знам кому може такво нешто да му падне на ум!

„Изненаден сум. Не знам што да кажам. Не знам кој сака да ни наштети и на кого може да му падне на памет“, кратко рекол Ненад. Ненад Стевиќ (38) од Нови […]

Балкан

Теодора им подлегна на повредите откако беше изрешетана во автомобил

Новосаѓанката Теодора Качански (30), која беше тешко повредена во саботата во пукање во новосадската населба Телеп, им подлегнала на повредите на одделението за интензивна нега во Клиничката болница во Нови […]

Балкан

Хорор: Минувачка слушнала плач, а потоа видела торба и се скаменила!

Машко  бебе пронајдено  е во торба во  близина на новосадското поодилиште „Бетанија“.  Се претпоставува дека мајката  веднаш  по породувањето  го оставила бебето  во  торба и  избегала.Бебето е згрижено во Децката […]

Фото

ФОТО: Не им плати на молерите и утредента го дочека брутална одмазда!

Оваа куќа во село Сајлово, во близина на Нови Сад, го привлекува вниманието на секој случаен минувач.Откако сопственикот на куќата не им платил на молерите за завршената работа, тие по […]

Балкан

Полициска потера во Нови Сад: Летале евра од црно Ауди!

Во акција на оперативците на полицијата од Нови Сад, денес уапсени се тројца мажи, кои се обиделе да избегаат од полицијата со возило марка „Ауди”.Драмата почнала нешто по 12.30 часот, […]

Балкан

СОЛЗИ И ТАГА: Брутално убиените Славица и Николина се погребани во ист ковчег

Славица Сабо (24) и нејзината 4-месечна ќерка Николина Сабо, се погребани денеска во заеднички ковчег на Градските гробишта во Нови Сад, откако монструозно ги искасапи до смрт сопругот и татко, […]