Ознака: номинации

Сцена

Објавени номинациите за овогодишните Оскари

Жирито на Американската филмска академија денеска ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019 година. Номинациите беа презентирани во живо на Јутјуб каналот на наградите Оскар. За Оскар за најдобар […]

Филм

Кои филмови се во трка за Оскар

Само пет се сигурни кандидати за оваа престижна награда, додека за останатите места конкурираат барем уште десет наслови. Карактеристично е дека американските големи холивудски компании, оваа година имаат најатрактивна понуда, […]