Ознака: ноќ

Живот

Ги извлекува ТОКСИНИТЕ ОД ТЕЛОТО буквално ПРЕКУ НОЌ: Русите го користат овој „лек“ со векови, вие ќе се преродите по само 1 ден

Антички лек кој го отстранува заморот, ја чисти крвта и ги отстранува токсините од телото. Современиот начин на живот, да се биде во затворен простор, недостаток на движење, лоша исхрана, […]

Занимливости

Исечкала кромид и го ставила покрај кревет во текот на ноќта – кога се разбудила, имала што да забележи…

Без оглед на непријатниот мирис и солзите во очите, кромидот е една од најделотворните намирници на светот, согласни се експертите. Кромидот нуди неверојатни здравствени предности, толку големи и потребни за […]

Живот

Се будите среде ноќ и не можете да заспиете? Доктор открива што сигурно ќе ви помогне – алкохолот и храната не се опција

Сигурно некогаш сте се разбудиле среде ноќ без некоја посебна причина и не сте можеле повторно да заспиете. Што да направите во такви ситуации? Одоговорот на тоа прашање го дал […]

Здравје

Здравје додека спиете- Пијалоци кои го забрзуваат согорувањето на мастите ноќе

Пиењето на овие пијалоци е многу корисно ноќе – тие помагаат да се забрза метаболизмот и да се зајакне процесот на согорување на маснотиите. Овој ефект е поврзан со сложеното […]

Живот

Што значи ако крцкате со забите во текот на ноќта (и како да го запрете тоа)?

Се проценува дека околу 8% од возрасните и околу 33% од децата крцкат со забите додека спијат, иако лекарите веруваат дека оваа бројка е многу поголема само што луѓето не […]