Ознака: обдукција

Сцена

ОJO ги доби наодите од обдукцијата на Влатко Илиевски

Обдукцискиот наод за смртта на пејачот Влатко Илиевски е изготвен и пратен до обвинителството. Од обвинителството ја потврдуваат оваа информација за 1ТВ, но без да ги соопштат наодите. Велат дека […]

Вести

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта.Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај […]

Црна хроника

Стигнаа резултатите од обдукцијта: Еве зошто се удави синот на познатиот одбојкар

Трагедијата која се случи во саботата, кога 13-годишно момче се удави на Брач, Хрватска, одекна во светот, особено во светот на спортот. Таткото на удвеното момче Лука Милинковиќ, веднаш по […]

Вести

Oбдукцијата заврши, сè уште не се знае дали се работи за убиство на докторката

Институтот за судска медицина ја заврши обдукцијата врз телото на докторката што завчера беше најдена мртва во нејзиниот дом. По индукцијата се чекаат лабораториските резултати, кои треба да покажат дали таа […]

Живот

Обдукцијата открила страшни информации: Семејството прво ја силувало, па ја задавило! Сакале да ја „сочуваат честа“

Самиа Сахид, 28- годишната Англичанка беше убиена  во Пакистан во јули 2016 година. Нејзиниот сопруг, Муктарказим, верува дека ја убиле членовите од нејзиното семејство „ поради чест“, бидејќи не го […]

Балкан

Обдукцијата открива: Еве од што навистина почина детето чија смрт ја крена јавноста на нозе!

Наодите од обдукцијата и микроскопскиот преглед на органите на малиот Раденко Никодиновиќ (8) од Козјак кај Лозница, покажаа дека неговата смрт настапила поради компликации предизвикани од бактериска инфекција.Се очекува Основното […]