Ознака: обиколница

Црна хроника

Заради пребрзо возење притвор за возачот на камионот во сообраќајката кај Обиколница

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од […]

Вести

Земјоделците ја блокира скопската обиколница

Земјоделците  ја блокира скопската  обиколницаИ денеска продолжуваат протестите на земјоделците. Со трактори и останата земјоделска механизација, тие ја блокираа скопската обиколница кај Стајковци, со што го искажаа својот револт за […]

Црна хроника

Кај скопската обиколница пронајден машки труп

Маж со прострелна рана во главата бил пронајден вчера на обиколницата кај надвозникот за Раштански пат. Полицијата денеска информира дека во 17 часот и 15 минути во Скопје, на надвозникот до […]

Вести

Денеска почна реконструкциjата на скопската обиколница која беше оштетена од поплавите

Од денеска почна целосна реконструкција на оштетените делови на скопската обиколница од поплавите на 6 август годинава.Градежните работи ги изведува Трансмет, а инвестицијата е 165.172.310 денари на Јавното претпријатие за […]

Вести

Трајановски: Скопската обиколница се проектираше во времето кога СДСМ беше на власт

Скопската обиколница се проектираше во времето кога СДСМ беше на власт. Кога се прави одреден проект се предвидуваат сите ризици, вклучувајќи ги и елементарните непогоди. Исто така, власта на СДСМ […]

Вести

Попуст од неверојатни 85 денари за помош на жртвите во поплавата

Сведоштво за маркетот што го допре днотоСитните души најмногу се препознаваат кога некој е во неволја, а доказ за тоа е и неодамнешната лажна хуманост што ни ја сервираше маркет […]

Вести

МЖ-Транспорт активно помага на погодените во поплавата

Македонски железници- Транспорт АД со директен ангажман на вработените, како и со опрема и превозни средства, активно се вклучи во процесот на санација на штетите предизвикани од поплавите.Управниот одбор на […]

Вести

Апел на МВР: Граѓаните да ја користат обиколницата, да го избегнуваат патот низ Сингелиќ

Со цел да се обезбеди непречена работа на механизацијата за санирање на штетите, како и непречен дотур на храна, вода и лекови на жителите од населените места зафатени од поплавите […]

Вести

„И благодарам на Света Петка што жена ми е жива“: Потресни сведоштва на луѓето кои едвај се спасија во поплавата

Мислев готова сум. Да не беше морската пена, сигурно ќе се удавев – штица ми ја скрши ногата, водата ми дојде до гуша, но наидов на жица од ограда на […]

Вести

Алкалоид донираше медицински средства, средства за хигиена, чистење и дезинфекција

Македонскиот фармацевтски гигант Алкалоид АД Скопје изрази во вторникот преку медиумите длабоко сочувство до семејствата на настраданите и искрено жалење за загубите направени од природнатакатастрофа која се случи на подрачјето […]