Ознака: облаци

Вести

Поројни дождови и грмежи: Еве какво ќе биде времето утре!

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе […]