Ознака: оброци

Занимливости

Генијалните оброци на самохрана мајка на две деца го маѓепсаа Инстаграм: Овие креативни јадења сигурно не сте ги виделе!

Една мајка дошла до прекрасна идеја како на своите наследници да им го подобри расположението, па нејзините оброци станаа хит на интернет. Самохраната мајка Џејн Хилперт (47) од Велика Британија […]

Здравје

Паметно слабеење: Како да си ги организирате оброците во денот?

Експертите од Gravity Transformation – Fat Loss Experts споделуваат осум трикови како најдобро да ја организирате содржината на вашите оброци за да слабеете побрзо и поефикасно. Подготовката на оброците однапред […]

Живот

Еве што ќе се случи со вашето тело ако со секој оброк јадете салата!

Салатите се здрав додаток на оброците и кај многумина, тие се неизбежни во менито. Полни се со витамини и минерали, а и хранливи се. Пролетта носи разновиден зеленчук и широк […]

Живот

Домашен напиток против запек од само 2 состојки!

Опстипацијата е проблем кој измачува многумина, често и не обрнуваме премногу внимание на празнењето на цревата, што е голема грешка. Задржувањето на отпадните материи во нашите црева може да предизвика […]

Живот

Дали знаете што му се случува на организмот кога ги прескокнувате оброците?

Поради забрзаниот начин на живот повеќето луѓе ги прескокнуваат оброците и не стасуваат да изедат дури ни еден цел оброк во текот на денот. Ваквиот начин на исхрана,односно, прескокнувањето на […]