Ознака: одговорност

Вести

Побарана одговорност од Мицковски за изборниот пораз и свикување на Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Побарана одговорност од Мицковски за изборниот пораз Еве го интегралниот текст кој беше пратен до медиумите денеска по тој повод: Почитувани, ВМРО -ДПМНЕ е победничка партија. ВМРО -ДПМНЕ има и […]

Вести

Филипче: Влегуваме во најтешката фаза, секој еден да се однесува одговорно (видео)

Филипче: Влегуваме во најтешката фаза, секој еден да се однесува одговорно Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше за состојбата со коронавирусот во земјата. Во однос на бројката […]

Македонија

Тасевски: Павле Богоевски треба да понесе одговорност

Аферата со пратеникот Павле Богоевски не стивнува. Уште од појавувањето на видеото во кое се слуша разговорот на Богоевски, актерот Сашо Тасевски постојано го коментира односот на пратеникот, во очекување […]

Македонија

По истрагата на ОЈО Владата ќе одлучи за одговорноста на Филипче

Владата одлучи да чека и да види како ќе заврши истрагата што ја покрена Основното јавно обвинителство. Доколку се утврдат евентуални неправилности при увозот, дистрибуцијата и употребата на вакцината МРП […]