Ознака: омлет

Кулинарство

Појадок кој се топи во уста: Како да направите совршен омлет?

Одвојувањето на жолчките од белките е чест процес при подготовка на пандишпан за торти, но дали сте се обиделе да направите омлет на тој начин? Ако ги изматите одделно жолчките […]

Кулинарство

3 грешки кои ги правиме кога пржиме омлет! Славниот готвач откри како да го направите совршен!

Во неговата нова книга, готвачот нагласува колку е важно омлетот да се направи со вистинските состојки. Во продолжение дознајте кои грешки често ги правиме кај пржењето омлет и како да […]

Кулинарство

Омлет “Торнадо” – гурмански хит по кој полуде целиот свет

Корејскиот начин на припрема на омлет го воодушеви интернетот. А трикот не е во состојките, туку во начинот на припрема и послужување. Станува збор за едноставен рецепт кој ќе ги […]