Ознака: опасност

Занимливости

Опасен тренд се шири на ТикТок на кој предупредуваат лекарите: „Уште еден опасно глупав трик кој се појавува секое лето“

Со доаѓањето на потоплите месеци, сите стануваме посвесни за важноста на грижата за својата кожа. Нанесувањето на креми со заштитен фактор често се истакнува како една од навиките кои нѝ […]

Здравје

Протеинските диети се опасни за здравјето – внимавајте!

Многу често високопротеинските диети се препорачуваат за брзо слабеење, без да се земе предвид фактот дека не смеат да траат долго и мора да се практикуваат внимателно, бидејќи се во […]

Живот

Заштитните маски се опасни за животната средина

Секоја минута во светот се користат и фрлаат три милиони заштитни маски, а многу завршуваат во природата и претставуваат вистинска еколошка бомба, пишува списанието „Фанпејџ“. Заштитните маски се направени од […]

Вести

ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ПАЃАЊЕ НА ДРВА, ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ НА ПАТНИОТ ПРАВЕН МАВРОВО-ДЕБАР

Забрана за движење за сите моторни возила е воведена на патниот правец крак Маврово-Дебар на потегот од крстосницата за Маврово до Дебар. Како што информира АМСМ забраната за движење е […]

Здравје

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Долготрајната изложеност на загаден воздух придонесе за 29% од смртните случаи од COVID-19 во Чешка, 27% во Кина, 26% во Германија, 22% во Швајцарија, 21% во Белгија, 19% во Холандија, […]

Вести

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот Дури 13 здравствени работници од кумановската болница се позитивни на корона вирусот. Податоците варираат од 11 до […]

Видео Контроверзни фајлови

Ќе биде потрагично од Чернобил – мислење за 5Г технологијата (видео)

Ќе биде потрагично од Чернобил – мислење за 5Г технологијата (видео) Погледајте го видеото кое предупредува што носи 5Г технологијата. Опасностите се еминентни. А како што знаете вчера имаше информации […]