Ознака: оружје

Вести

Пронајдено оружје во џамија во североисточна Грција

Властите во местото Ксанти во североисточна Грција, од вчера се во состојба на зголемена готовност, откако во џамија во село во близина на турската граница биле пронајдени две пушки и […]

Вести

Рокот за замена на дозволите за поседување и носење оружје истекува

Рокот за замена на дозволите за поседување и носење оружје, овластувањата за носење на оружје и дозволите за поседување на оружје издадени истекува на 12 април годинава, информира Министерството за […]

Вести

Оружјето пронајдено во станот на братот на Ермира е истото со она од Диво Насеље и од нападот на Владата!

Триесетина гранати за рачен ракетен фрлач од ист вид со какви во два наврата беше гранатирана зградата на Владата во 2014 и 2007 година, а какви што беа запленети и […]

Вести

Во станот на братот на Ермира Мехмети пронајден цел арсенал на оружје!

Во подрумските простории кои биле дел од сопственоста на станот на постариот брат на доскорешната пратеничка на ДУИ Ермира Мехмети, Ермаљ, во текот на вчерашниот ден бил пронајден цел арсенал […]

Вести

Вооружен грабеж во Куманово

Вчера во 12:00 часот во Полициската станица во Куманово, З.С. (51) од Куманово пријавил дека во неговата викендица во „Зубовска река“, атар на село Зубовце, кумановско, над него и неговиот сосед Л.Д. (64) […]

Вести

Македонија ќе произведува муниција и лично наоружување за НАТО

Во Македонија почнува изградбата на најсовремена фабрика за оружје, муниција и опрема. Американската Броудстоун Дифенс денеска и официјално го означи почетокот на инвестицијата вредна пет милиони долари во месноста Барбарос, […]

Балкан

Еве колку чинел обидот за ликвидација на српскиот премиер Вучиќ

Министерот на полицијата Небојша Стефановиќ вели дека луѓето од подземјето се само извршители, а зад операцијата стојат оние на кои не им е проблем да платат за инфомациите кои се […]

Вести

Нови детали – Кои се лицата кои го нападнаа Диме Спасов со оружје пред Катастар

Лица со дебели криминални досиеја, со двоцифрен број на кривични дела и одлежани затворски казни минатата недела го нападнале и бркале дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов.Тешки […]