Ознака: оружје

Вести

Вооружен маж од покрив стрелаше врз возила

Вооружен маж денеска отвори оган од покривот на една зграда во Истанбул, стрелајќи врз неколку возила.Како што јави Хабертурк, турската полиција веднаш ја опколила зградата и набрзо успела да стапи […]

Вести

ГРЦИЈА СЕ СООЧУВА СО ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Запленета голема количина на оружје во близина на тромеѓето помеѓу Грција, Македонија и Албанија!

Дека проектот “Голема Албанија е во полн ек, сведочи и соопштението на грчката полиција која пронајде големо количество оружје во близина на границата со Албанија. Грчката полиција пронајде две вреќи […]

Балкан

За кого беше наменето оружјето што го заплени Србија кај Прешево

Еве  колкава количина била запленета. Погледнете и која  била намерата на терористите.Воено безбедносната  агенција на Србија запленила голема количина  оружје на југот на Србија, кое илегално требало  да се транспортира […]

Вести

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА АКЦИЈАТА НА ВОЕНОБЕЗБЕДНОСНАТА АГЕНЦИЈА НА СРБИЈА: Илијадници делови за пешадиско оружје, минофрлачи, митралези!

Акцијата на српската ВБА во содејство со останатите делови на безбедносниот систем на соседна Србија, со кој е прекинат ланец на шверц на огромна количина на сериозно пешадиско, формациско вооружување […]

Вести

Носеле товари оружје! Во Македонија влегле 800 вооружени Албанци!

Српската  безбедносна служба  открила дека 800 вооружени   ветерани  на озлогласената ОВК од Косово и  Метохија  влегле на територија на Македонија, пренесува порталот Србија Данас.Овој потег бил  извршен во  два наврата, […]

Балкан

ВБА заплени нелегално оружје наменето за Албанците во Македонија

Воено безбедносната  агенција на Србија запленила голема количина  оружје на југот на Србија, кое илегално требало  да се транспортира во Македонија, а се претпоставува дека  било наменето за партиската инфраструктура […]

Вести

Законот дециден- носење оружје во зградата на Собранието не е дозволено

Личното обезбедување на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, или на неговиот партиски челник Зоран Заев, кои за време на инцидентот во Собрание носеле, а еден од нив и употребил огнено […]