Ознака: оскар

Сцена

Ова се најлошо облечените на Оскарите 2019- особено ќе се изненадите од една актерка

Вчера вечер на црвениот тепих продефилира холивудската елита. Меѓу нив имаше гламурозни и елегантни креации, но неизбежни се и модните катастрофи. Погледнете ги најлошо облечените на Оскарите 2019.

Сцена

Го прогласија за најдобар актер, но неговото паѓање на сцената е тоа што ги одбележа Оскарите

Рами Малек имаше мала незгода откако ја прими статуетката за Најдобар актер за улогата во филмот „Bohemian Rhapsody“ на Оскар 2019. Моментот кога 37-годишниот актер падна од сцената беше документиран […]

Сцена

Закопчана до грло, а изгледа секси и заводливо: Џенифер измами воздишки на Оскарите

49- годишната пејачка и актерка Џенифер Лопез иако е на прагот на шестата деценија, мами воздишки што и да облече. Таа на доделување на „Оскар“ се појави заедно со својот […]

Филм

Вечерва доделување на наградата Оскар

Во Долби театарот во Лос Анџелес вечерва ќе биде одржана 91. церемонија за доделување Оскари, награда на американската Академија на филмски уметности и наука. Овогодинешното доделување на наградите, по првпат […]

Сцена

Објавени номинациите за овогодишните Оскари

Жирито на Американската филмска академија денеска ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019 година. Номинациите беа презентирани во живо на Јутјуб каналот на наградите Оскар. За Оскар за најдобар […]

Сцена

Познато кој ќе го добие почесниот Оскар за животно остварување

Продуцентот на „Војна на ѕвездите“, Кетлин Кенеди и актерката Сисели Тајсон ќе ја добијат годинешната почесна награда за животно остварување, соопшти денес американската Академија за филмска уметност и наука. Кенеди, […]

Култура

Сет Мекфарлан веќе нема да води доделување на Оскарите

Американскиот актер Сет Мекфарлан изјави дека повеќе нема да води доделување на престижните филмски награди Оскар, бидејќи неговиот настап наиде на критики поради неумесните шеги, јавува во петокот Sky News. […]

Сцена

Темната страна на Џенифер Анистон

Прекрасната актерка и ѕвезда од серијата „Пријатели“ Џенифер Анистон, многумина ја доживуваат како симпатична и фина жена, но гласините од снимањето на најновиот филм зборуваат нешто сосема поинакво.  Имено, колегите […]

Сцена

Адриана Лима – нова Бонд девојка

Прекрасната манекенка, Адриана Лима, гледајќи го доделувањето на Оскарите, посака да биде дел од некој нареден филм за Џејмс Бонд, глумејќи ја главната женска улога. Убавата Лима, иако деновиве беше […]

Сцена

Цеца доби Оскар на популарноста

Српската фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ, пред две вечери, на доделувањето на на награди на Црногорската Културна Мрежа (ЦКМ) доби награда за популарност. Црногорците ја нарекуваат оваа нагрда Оскар и ја […]