Ознака: Охрид

Сцена

Карлеуша возеше авион, а сега се пофали во каков ѕвер седна во Охрид- вакви автомобили се реткост во Македонија

Пејачката Јелена Карлеуша овој викенд настапуваше во Охрид, каде пристигна со својот приватен авион. Беше воодушевена од убавината на Охридското езеро. И за оваа пригода, нејзиниот стајлинг беше за чиста […]

Сцена

Знае ли жена ти дека си овде: Kaрлеуша мава по задник обожавател во Охрид

Луд беше синоќешниот настап на Јелена Карлеуша.Се точеше алкохол на големо а ЈК се потвуди да им приреди незаборавно уживање.Кога забавата беше на максимум еден обожавалтел се качи на бината […]

Сцена

Јелена Карлеуша ужива во Охрид

Пејачката Јелена Карлеуша вечерва настапува во Охрид, каде пристигна со својот приватен авион. Беше воодушевена од убавината на Охридското езеро. И за оваа пригода, нејзиниот стајлинг беше за чиста 10-ка, […]

Вести

За една недела во Струга 30 нови случаи со ковид-19, во Охрид 21 и во Дебар 8

Струга е градот со најмногу нови случаи во последните седум дена во охридско-струшкиот регион, покажува неделниот извештај што го објавува Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Охрид. Оваа здравствена установа е […]

Македонија

Јавното обвинителство отвори предмет за насилството на советникот од ДУИ во Охрид Нефи Усеини и неговиот брат

По кривичната пријава од полицијата,Јавното обвинителство отвори предмет за насилството на советникот од ДУИ во Охрид Нефи Усеини и неговиот брат кои завчера со пиштоли пред охридски хотел го претепале […]

Вести

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ – ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

По скандалозните забави на кои воопшто не се почитуваа здравствените протоколи, а за што се појавија и видеа на социјалните мрежи, заиграа и кривични пријви. Газдите на три угостителски објекти […]

Вести

Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Неконтролирани забави на плажите во Градиште

На социјалните медиуми деновиве можеме да забележиме голем број на видеа и слики од плажите  во Охрид. Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Зошто надлежните служби не реагираат […]