Ознака: палачинки

Кулинарство

Teсто што се топи во уста: Направете бургер од палачинки!

Бургер од палачинки може да направите многу лесно дома, бидејќи се состои од две палачинки, меѓу кои можете да ставите што сакате. Едноставно – печете палачинки, ставете полнење на едната […]

Кулинарство

Џејми Оливер го откри својот таен рецепт за палачинки

Многумина мислат дека палачинките лесно се прават, но дури и со вакви рецепти од врвни мајстори има простор за грешки. Познатиот готвач Џејми Оливер ги сподели својата техника за тоа […]

Кулинарство

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ СМЕСАТА ЗА ПАЛАЧИНКИ АКО ВИ ОСТАНЕ! Направете едно од овие три вкусни јадења, никогаш нема да претпоставите од што се состојат

Ако сте правеле палачинки и ви останало тесто, не истурајте го! Постојат неколку вкусни јадења што можете да ги направите подоцна или следниот ден, никој не би помислил дека се […]

Кулинарство

Хранливи и полни со витамини: Палачинките од хелда се совршен избор за појадок

Овие палачинки се различни од оние на кои сте навикнати, а главен адут им е хранливоста. Хранливи и полни со витамини: Палачинките од хелда се совршен избор за појадок Потребни […]