Ознака: панатинаикос

Кошарка

Капоно нов играч на Панатинаикос

Џејсон Капоно, во вторникот потпишал договор со вицепрвакот на Грција, екипата на Панатинаикос. Искусниот бек-шутер, на тренерот Агририс Падулакис ќе му биде на располагање за натпреварите во Топ 16 фазата, […]

Кошарка

Панатинаикос се распаѓа

Претседателот на грчкиот кошаркарски великан Панатинаиокос, Димитрис Јанакопулос одржа во петокот драматична прес конференција, на која најави заминување, обвинувајќи членови на семејството дека го донеле клубот до пропаст.Тој го обвини […]