Ознака: парк

Култура

Во паркот во Ченто три скулптури од отпадно железо

Викендов во паркот во скопската населба Методија Андонов Ченто осамнаа три скулптури на праисториски животни во природна големина. Изработени се од отпадно железо и се дело на академскиот скулптор Андреј […]

Локална самоуправа

Населбата „Ѓогдере“ наскоро ќе добие современ парк и ново детско игралиште

Се интензивираат градежните активности ококу израдбата на новиот парк со детско игралиште кој се наоѓа помеѓу зградите во прилепската населба „Ѓогдере“. Паркот ќе се простира на површина од околу 3.000 […]

Вести

Груевски со семејството уживаше на снегот во Парк

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го искористи снежното време и се релаксираше со семејството во Градскиот парк.Екипата на ТВ21 го сретна Груевски со семејството во Градскиот парк. – Нема многу денови […]

Занимливости

МОМЧЕ ТУРНАЛО ДЕВОЈЧЕ ОД ТОБОГАН ВО ПАРК: Реакцијата на мајката ги освои луѓето!

Карен Алперт била во парк со синот. Била зафатена со неговиот другар којшто плачел и не видела што се случува на другата страна кај тобоганот.Нејзиниот син се обидувал да се […]